Katolickie Przedszkole im. Dzieciątka Jezus działa od 2001 roku. Jest obecnie największym niepublicznym przedszkolem w Cieszynie.

Swoje funkcjonowanie opiera o wartości chrześcijańskie i nauki głoszone przez Jana Pawła II. Wychowankom zapewniamy wszechstronny i bezpieczny rozwój w atmosferze szacunku i akceptacji.

Nasza placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 5.30 do 16.30. Zajęcia prowadzone są w 4 grupach wiekowych: 2,5-3-latki, 4-latki, 5-latki i 6-latki. Nasze przedszkole liczy 4 oddziały, trzy mieszczą się w budynku przy ul. Pokoju 5, kolejny w budynku przy Placu Dominikańskim 3. Przy obu budynkach znajdują się piękne ogrody wyposażone w place zabaw. Przedszkole posiada również własną kuchnię, w której przygotowywane są zbilansowane posiłki dla naszych wychowanków, przygotowujemy także posiłki dla alergików.

Nasza kadra pedagogiczna jest doskonale i wszechstronnie wykwalifikowana, wprowadza wiele nowoczesnych metod nauczania, ale przede wszystkim uczy wychowanków, jak stawać się dobrymi i mądrymi ludźmi.

Placówka oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych, co sprzyja rozwijaniu wszelkich zainteresowań z różnych dziedzin. Zajęcia dodatkowe są NIEODPŁATNE i realizowane w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu.

Nasi wychowankowie uczą się języka angielskiego już od 2,5 roku życia. Poza tym, uczestniczą w zajęciach religii katolickiej i ewangelickiej, warsztatach plastycznych, zajęciach umuzykalniających. Niezwykle atrakcyjne są także zajęcia twórcze „Spotkanie z ciekawą osobą”. Dzieci korzystają również z zajęć na basenie przy SP nr4. Nasze przedszkolaki biorą udział w wielu zajęciach poza placówką: współpracujemy z Biblioteką Miejską, Uniwersytetem Śląskim i Szkołą Muzyczną. Wychodzimy do teatru i wyjeżdżamy na ciekawe wycieczki.

Nasze PRZEDSZKOLE zapewnia kompleksową opiekę z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zatrudniamy najlepszych specjalistów: psychologa, neurologopedę, terapeutę SI, rehabilitantów. Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego są zwolnione z opłaty czesnego.

Katolickie PRZEDSZKOLE bardzo ceni sobie współpracę z rodzicami. Staramy się, aby rodzice uczestniczyli w życiu naszej placówki. Organizujemy Dni Otwarte przedszkola, zajęcia adaptacyjne dla 3-latków wraz z rodzicami, bal karnawałowy, rodzinne wycieczki w góry i nasz tradycyjny Rodzinny Piknik oraz wiele innych uroczystości min. Dzień Babci i Dziadka, Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Matki i Ojca i inne.

Nasze przedszkolaki odnoszą wiele sukcesów – wygrywamy liczne konkursy na szczeblu miejskim i wojewódzkim, prezentujemy swoje umiejętności na wielu uroczystościach organizowanych na terenie naszego powiatu.
Nasze przedszkole to placówka przyjazna dziecku, w której pociechy spędzają czas w sposób ciekawy i przyjemny.