Co warto wiedzieć przed zapisem dziecka do Katolickiego Przedszkola im. Dzieciątka Jezus w Cieszynie?
Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30.
Do przedszkola zapisać można dziecko w wieku 2,5-6 lat. Placówka realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz posiada bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Zajęcia dodatkowe są bezpłatne i odbywają się w czasie pobytu dziecka w przedszkolu.

Jaki jest podział na grupy wiekowe?
Zazwyczaj w jednej grupie znajdują się dzieci z 2 roczników. Grupy tworzymy w przede wszystkim w oparciu o wiek, a także dojrzałość emocjonalną. Nasze grupy nie są tak liczne jak w przedszkolach publicznych, liczą max. 20 osób.

Czy przedszkole organizuje zajęcia adaptacyjne?
Oczywiście, że tak. Co roku w czerwcowe soboty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na zajęcia integracyjne z wychowawcami. Poza tym, rodzice  z dziećmi mogą nas odwiedzać w dowolnym terminie, po uprzednim kontakcie telefonicznym. Ilość wizyt w przedszkolu jest dowolna, zależy od potrzeb dziecka i rodziców, ponadto  zachęcamy do pozostawienia dziecka w przedszkolu na kilka godzin w celu adaptacji przed dokonaniem zapisu.

Dlaczego warto wybrać nasze przedszkole?
Ponieważ jesteśmy świetnym przedszkolem! Promujemy chrześcijański system wartości. Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Dążymy do tego, by dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Proponujemy bogatą ofertę edukacyjną za niską cenę. Ciekawe zajęcia i warsztaty sprawiają, że dzieci lubią uczęszczać do naszego przedszkola. Dysponujemy bardzo dobrą bazą lokalową z pięknymi salami i dwoma ogrodami zabaw. W naszym przedszkolu pracują ludzie z pasją i z powołania.

Czy przedszkole przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w szkole?
Tak, oczywiście. Codziennie do południa odbywają się zajęcia, w czasie których realizowana jest obowiązkowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego. Nasi absolwenci świetnie radzą sobie w szkole podstawowej.

Chciałbym się spotkać i porozmawiać z dyrektorem – kiedy byłoby to możliwe?
Dyrektorem Przedszkola jest Pani Beata Klimczak. Spotkania z rodzicami są umawiane w indywidualnych terminach, które należy ustalić w sekretariacie.

Czy w przypadku zapisania rodzeństwa będę miał/a zniżkę?
Tak, przedszkole zapewnia zniżki przy zapisie rodzeństw. Na drugie i kolejne dziecko oferujemy 10 % zniżki. Poza tym, pomagamy w trudnej sytuacji finansowej wielu rodzicom i obniżamy indywidualnie opłatę stałą.

Czy w Przedszkolu jest leżakowanie?
Tak, codziennie po obiedzie grupa 3 i 4-latków ma czas na odpoczynek na leżaczkach i bajkoterapię.

Czy dzieci są ubezpieczone?
Nie, ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest obowiązkowe. Rodzice mogą indywidualnie ubezpieczyć dziecko. Szczegóły dotyczące wysokości składki oraz warunków ubezpieczenia dostępne są w sekretariacie.